Ameliyatsız burun ucu estetiğinde burunda uygulanan dolgular ile hastaların burun yapılarının düzeltilmesi sağlanır. Estetik alanındaki gelişmeler sayesinde artık burun ucu düzeltme işlemleri çok daha kolay ve sancısız geçmektedir. Doç. Dr. Zühtü Demir, hyaluronik asit içerikli dolgular kullanarak burun ucunun uzun bir süre kalkık bir şekilde kalmasını sağlıyor.

Burun ucu estetiğinde kullanılan dolgular, kırışıklık ve hacim sorunu yaşayan ciltlerde ya da burun ucu düşük olduğu için sıkıntı çeken hastalarda etkili sonuçlar verir. Ameliyatsız burun ucu estetiği, burun ucunun düşük olmasından yakınan ve estetik ameliyatlara sıcak bakmayan herkesin rahatça olabileceği estetik bir işlemdir.

Ameliyatsız Burun Ucu Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun ucu doğuştan düşük olan ya da zamanla burun ucunda düşüklükler yaşayan kişiler, ameliyat olmadan burun uçlarını normal bir görüntüye kavuşturmak isterler. Ameliyata sıcak bakmayan ve daha kolay çözümler arayan hastalara Doç. Dr. Zühtü Demir, hyaluronik asit içeren dolgu kullanmaktadır. Bu dolgular ile yapılan burun ucu estetikleri 6 ay ile 1 yıl arasında kalıcılık göstermektedir.

Ameliyat olmadan, hazır dolgu kullanılarak yapılan burun ucu estetiklerinde;

  • Burnun ucu kaldırılır,
  • Burun kemerindeki belirginlik uygun oranlarda azaltılır,
  • Burundaki asimetriler düzeltilir ve şekil dengesi sağlanır,
  • Rinoplasti ameliyatı sonrası oluşan deformiteler yok edilir,
  • Burunun uç bölgesindeki kaba kısım azaltılır.

Ameliyatsız burun ucu estetiklerinde acı hissedilmez. Kesi olmadığı için herhangi bir iz oluşmaz. Burun ucu hastanın yüzüne uygun bir şekilde havaya kaldırılır. Burun ucunda, burun ucunu aşağı yönde hareket etmeye zorlayan kaslara dolgu yapılır ve burnun dik durması sağlanır. Minik dokunuşlarla burnun asıl yapısı değişmeden, burun ucunda estetik olarak güzel bir görünüm oluşturulur.

Ameliyatsız Burun Ucu Estetiği Kalıcı Mıdır?

Ülkemizin sayılı rekonstrüktif cerrahlarından Doç. Dr. Zühtü Demir, ameliyatsız burun ucu estetik operasyonlarında hyaluronik asitli dolgu maddeleri kullanır. Bu dolgular hastanın burun ucunun 6 ay ya da 1 yıl boyunca şekilli kalmasını sağlar. İşlem 10 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştirilebilir. Ameliyat olmadan yapılan burun ucu estetiklerinde hasta çok kısa bir sürede normal hayatına döner.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir