Burun estetiği fiyatları birçok kritere göre değişiklik gösterebilir. Fiyatları etkileyen faktörlerden en önemlisi operasyonu yapacak doktorun tecrübesidir. Burun estetiği operasyonları sadece güzellik için değil aynı zamanda sağlık için de büyük bir öneme sahiptirler. Estetik operasyonlar ile burundaki kusurlar giderilirken, hastanın sağlıklı bir şekilde nefes alması ve solunumunu sorunsuz bir şekilde devam ettirmesi amaçlanır.

Burun Estetiği Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Burun estetiği fiyatları; ameliyatın hangi şehirde ve hangi hastanede yapılacağı, ameliyat sırasında hangi teknolojilerin kullanılacağı, hastanede ne kadar kalınacağı, ameliyatta uygulanacak olan anestezi şekli ile birlikte, ameliyattan önce ve ameliyattan sonra hastaya verilecek hizmetlerin çeşidi gibi pek çok faktöre bağlıdır.

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun estetiği (rinoplasti), burun kıkırdağının ve burundaki kemiklerin yapısını değiştirerek buruna estetik olarak güzel bir görünüm kazandırma esasına dayanır. Estetik olarak burnu şekillendirmek için bazı durumlarda kıkırdaklar ve kemikler kesilebilir, bazı durumlarda ise buruna eklemeler yapılması gerekebilir.

Buruna iki türlü müdahale edilir, biri açık olarak diğeri ise kapalı olarak. Açık burun ameliyatlarında burnun ucunun ortasında kesi alınır ve bu bölgeye operasyon sonrasında bant konulur. Kapalı burun ameliyatlarında kesiler burnun içinden yapılır ve herhangi bir iz oluşmaz.

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Zühtü Demir, yaptığı burun ameliyatlarında tampon yerine oluklu silikon kullanmaktadır. Tamponun çıkarılması esnasında oluşan ağrılar, oluklu silikonda hiçbir şekilde gerçekleşmez. Nefes alınmasına herhangi bir sorun oluşturmayan silikonlar ile hem sancısız hem de rahat bir operasyon geçirilir.

Rinoplasti Sonrası Hastanın Durumu

Ameliyattan sonra 3 gün boyunca operasyon yapılan bölgeye buz konularak, olası şişlik ve morlukların geçmesi sağlanır. Buza ek olarak morluk kremleri de kullanılabilir. Ameliyatın olunduğu gün hasta taburcu edilir veya bir gün hastanede kalabilir. Birinci hafta kontrol haftasıdır. İkinci haftada hastanın burun sırtındaki bantlar çıkarılır ve hastaya yapacağı masaj şekli anlatılır.

Ameliyat sonrasında çok ciddi ağrılar oluşmaz. Ağrı kesici ilaçlar hem yüzdeki şişkinlikleri geçirmeye yarar hem de acının azaltılmasına yardımcı olur. Ayrıca bir ağrı oluşmaz.

Estetik burun operasyonları ile burun yapısındaki sorunlar düzelirken nefes alma ilgili şikayetler de giderilmiş olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir