Yüzdeki en önemli estetik öğelerden biri olan burun, kişinin güzel görünmesinde oldukça önemli bir yer tutar. Burundaki estetik sorunlar, kişinin duruşunu ve motivasyonunu etkilerken, sağlığı için de olumsuz durumlar oluşmasına neden olur. Burnu güzel olan kişiler, kendilerini daha özgüvenli hissettikleri için duruşları da bu oranda sağlam olur. Burun estetiği rinoplasti Ankara’da tüm burun sorunları giderilmekte ve kişinin yüzü ile orantılı bir buruna sahip olması sağlanmaktadır.

Burun estetiği operasyonları mutlaka genel anestezi ile yapılmalıdır. Buruna yapılacak işlemler, ameliyatın süresini etkilemektedir. Yapılan tekniğe ve burundaki sorunların çeşidine göre burun estetiği ameliyatları 1 ya da 3 saat sürebilir.

Burun Estetiği Ameliyatı

Operasyon öncesinde hastaların burun yapılarının tespiti için, estetik bir durum değerlendirmesi yapılır. Burun ile üst dudak arasındaki açı, cilt yapısı ve burnun şekli gibi etkenler analiz edilerek hastanın yüz hatlarına en uygun burun estetiği seçilir. Burun ameliyatlarının kesinlikle alanında uzman doktorlara yaptırılması gerekmektedir. Aksi halde estetik görünümün yanında sağlığın da tehlikeye atılması söz konusudur.

3 Boyutlu Teknoloji ile Gerçeğe Yakın Görüntü

Burun ameliyatı olacak hastalara eskiden, öncesi ve sonrası fotoğrafları gösterilerek ameliyattan önce bilgi sahibi olmaları sağlanırdı. Gelişen teknoloji ile birlikte sadece Estenik’te kullanılmaya başlanan 3D Crisalix teknolojisinde, hastadan çekilen fotoğraflar dijital ortama aktarılarak, hastanın yüz yapısına en uygun burun şekli tasarlanabilmektedir. 3d görüntüleme tekniği yardımıyla hastanın arzu ettiği görünüme en yakın görüntü hastaya gösterilir.

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun estetiği operasyonları iki şekilde yapılmaktadır. Açık tekniklerde kesi yerleri burun dışında olup, oluşan iz bir süre sonra yok olmaktadır. Kapalı tekniklerde ise kesi yeri burnun içindedir, bu yüzden iz oluşması mümkün değildir.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası

Doç. Dr. Zühtü Demir yaptığı tüm burun ameliyatlarında oluklu silikon kullanmaktadır. Bu yüzden tampondaki gibi ağrılar söz konusu değildir. Oluklu sünger nefes alış verişine engel olmadığı gibi ameliyatı izleyen beşinci ya da yedinci günde çıkarılırken hiçbir ağrıya neden olmaz.

Hastalar ameliyattan sonraki gün taburcu edilirler. Bir hafta boyunca kontrole gelen hastanın burun sırtına konan bant çıkartılır ve yapacağı masaj hastaya anlatılır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir