Burun, kişinin yüz bölgesindeki en önemli estetik öğelerden bir tanesidir. Burun estetiği ameliyatları ile burundaki problemler giderilebilmekte ve nefes alma sorunları son bulmaktadır. Burun kaldırma fiyatları, nefes alma sorunu olup olmadığına, burnun yapısına, burundaki eğriliğin derecesine, önceden burun ameliyatı yapılıp yapılmadığına ve ameliyatın yapılacağı hastane seçimine göre farklılık göstermektedir. Ameliyatı yapacak estetik cerrahın seçimi de fiyatları etkileyen başka bir faktördür. Bu konudaki en iyi bilgili muayene olacağınız yerden öğrenebilirsiniz.

Burun Kaldırma Operasyonları

Ameliyat olmaktan çekinen hastalar ameliyatsız burun kaldırma operasyonlarını tercih etmek istese de bu yöntemde yapılabilecek işlemler fazlasıyla sınırlıdır. Burun sırtında bulunan çökükler, çok fazla olmayan burun kemeri ve burun ucunun belirginleştirilmesi gibi küçük işlemler ameliyat olunmasını gerektirmez.

Ameliyat olacak hastalar, operasyon öncesinde detaylı bir biçimde muayene edilirler. Burnun yapısı, eğrilik miktarı, burnun yüze oranı, burun ve dudak arasındaki mesafe gibi özellikler tespit edilerek yüze en uygun burun çeşidine hasta ile birlikte karar verilir.

3D Crisalix Teknolojisi İle Ameliyat Öncesi

Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Zühtü Demir kullandığı 3D Crisalix yöntemi ile hastaların ameliyat olmadan bedenlerindeki değişimi izlemelerini sağlıyor. Eskiden öncesi ve sonrası fotoğrafları ile hasta bilgilendirilirken 3D Crisalix yöntemi sayesinde artık hastalar, bedenlerini her açıdan görebiliyorlar.

Burun Kaldırma Ameliyatı Sonrası

Doç. Dr. Zühtü Demir burun kaldırma operasyonlarında tampon yerine oluklu sünger kullanıyor. Oluklu sünger; nefes alma sorunları yaşanmasına engel olurken, tampon çıkarılırken hissedilen acının da önüne geçer.

Yaklaşık 2 saat süren ameliyatlardan sonra hasta ağrısız bir dönem geçirir. Alçının çıkarıldığı ilk hafta sonunda hastanın yüzünde bazı morluk ve şişlikler oluşabilir. Bunların tamamen geçmesi bir ayı bulabilir.

Ameliyat sonrasında burnun ucu sert olabilir, burun ucuna dokunulduğunda hissedilmeyebilir. 3 ay gibi bir sürede yaşanan his kaybı normale döner ve burun ucu yumuşak bir hal alır. Ameliyattan sonraki bir yıl, burun son haline kavuşur ve olması istenen şekil tamamen oturmuş olur. Bu sürede doktorun uyarıları dikkate alınmalı ve sözlerinin dışına çıkılmamalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir