En çok yapılan estetik operasyonlardan biri de burun ameliyatıdır. Ülkemizde kemerli ve geniş burunlu pek çok kişi bulunmaktadır. Burun yapılarını beğenmeyen hastalar, burunlarını küçültmek, burun uçlarına şekil vermek, burun kemerini düzeltmek ve üst dudak ile burun arasındaki açıyı orantılı bir hale getirmek için burun kemeri düzeltme Ankara merkezine gelmektedirler.
Bazı durumlarda rinoplasti (burun estetiği) yapılacak hastaya kıkırdak ya da doku eklenmesi gerekebilir. Burun estetiği ile burun şekli düzeltilirken, nefes alıp vermede yaşanan sorunların da giderilmesi sağlanır.

3D Crisalix Yöntemi İle Ameliyat Öncesi

Hastanın yüzüne uyumlu bir görüntü elde etmek, burun estetiği ameliyatlarındaki en önemli noktalardan biridir. Doç. Dr. Zühtü Demir, gelişen 3 boyutlu teknolojiler ile hastaların ameliyat olmadan önce ameliyattan sonraki hallerini görmelerine imkan sağlıyor. 3D Crisalix yöntemi ile hasta ameliyat olmadan, burnunun alacağı şekli yüzünde birebir görebiliyor ve yeni burnunu farklı açılardan inceleyebiliyor.

Doç. Dr. Zühtü Demir’in kullandığı ve sadece Estenik’te uygulanan 3D Crisalix yöntemi sayesinde hastalar artık öncesi ve sonrası fotoğrafları ile değil, kendi bedenleri üzerindeki değişiklikleri farklı açılardan görebiliyorlar.

Burun Kemeri Düzeltme Ameliyatı

Burnun iç ve dış şeklini düzeltmenin yanı sıra burun içindeki eğrilikler ve burun eti problemleri de çözülür. Burun kemeri ameliyatı açık ve kapalı şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Açık rinoplasti ameliyatlarında kesi yeri burun kanatları içinden yapılır. Kapalı rinoplastide burnun içinden çıkarılacak kıkırdaklar ve burun desteği gibi uygulamalar burnun içinde yapılır.

Açık burun ameliyatında ufak da olsa bir iz kalabilirken, kapalı burun ameliyatında kesi yeri içte olduğu için herhangi bir iz oluşmaz.

Burun Düzeltme Ameliyatı Sonrası

Doç. Dr. Zühtü Demir, yaptığı burun kemeri düzeltme ameliyatlarında tampon kullanmamaktadır. Tampon yerine oluklu silikon kullanıldığı için tamponun çıkarılması sırasında yaşanan acıların hiçbiri oluşmaz. Oluklu silikon sayesinde hasta rahat bir şekilde nefes alıp verebilir.

Burun düzeltme ameliyatı ile birlikte tüm nefes alma sorunları da giderilir. Ameliyattan sonraki 3 gün boyunca ameliyat edilen bölgeye buz konularak şişlik ve morlukların giderilmesi sağlanır. İkinci haftadan sonra takılan bantlar çıkarılır ve yapılması gereken masaj hastaya anlatılır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir