Burun, kişinin yüz estetiğindeki en önemli öğelerden bir tanesidir. Eğri ya da büyük burunlar, yüz estetiği açısından kötü bir görünüm oluştururlar. Yüzleri ile orantısız burun yapılarını düzeltmek isteyen kişiler, burun estetiğine ilgi gösterirler.
Burun küçültme ameliyatı; burnun şekli, boyutu ve yüze oranının değiştirilmesi işlemlerini kapsar. Burun boyutları normale göre büyük olan kişiler, daha güzel görünmek için burun küçültme ameliyatı olmak isterler. Bunun için burun küçültme ameliyatı Ankara merkezine başvuran hastalara detaylı bilgi verilir. Burun küçültme operasyonları çok fazla deneyim gerektirdiklerinden doktor seçimi bu konuda çok önemlidir.

Burun Küçültme Ameliyatı

Ameliyat öncesinde hastanın burun yapısının tespit edilmesi için hasta, bir takım muayenelerden geçirilir. Burnun yapısı, burnun yüz ile oranı, dudak üstü ile burun arasındaki mesafe ve cilt tipi gibi pek çok etken ameliyattan önce analiz edilerek hastaya en uygun burun şekli belirlenir. Doç. Dr. Zühtü Demir burun küçültme ameliyatlarını genel anestezi altında gerçekleştirmektedir.

3D Crisalix Tekniği

Burun estetiği ameliyatlarında yapılan dijital tasarımlar, eski usul yöntemlere göre çok daha iyi sonuçlar verdiği gibi, hastanın istediği burun şekline eksiksiz bir şekilde kavuşmasını sağlamaktadır. Sadece Estenik’te uygulanan 3D Crisalix tekniği ile hastalardan alınan fotoğraflar dijital ortama aktarılabilmekte ve 3 boyutlu teknolojiler yardımıyla hastanın yüzünde değişiklikler yapılabilmektedir. Ameliyat sonrasında oluşacak görüntü hastanın yüzüne uyarlanabilir ve hasta bu değişimleri görebilmektedir. Öncesi ve sonrası fotoğraflarından daha sağlıklı ve kesin çözümler sunan 3D Crisalix yönteminde hasta, arzu ettiği buruna kavuşturulur.

Burun Küçültme Ameliyatı

Açık ya da kapalı olarak yapılabilen ameliyat yaklaşık 2 saat sürmektedir. Açık ameliyatlarda kesi burnun ucundan alınır ve bir miktar iz kalır. Fakat bu iz çok kısa bir sürede geçerek tamamen yok olur. Kapalı ameliyatlarda ise kesiler burnun içinde yapıldığı için herhangi bir iz kalma olasılığı yoktur.

Burun Küçültme Ameliyatı Sonrası

Doç. Dr. Zühtü Demir, burun küçültme ameliyatlarında kullandığı oluklu slikonlar sayesinde, hastanın tampon çekilirken hissettiği acıyı duymamasını sağlar. Oluklu silikonlar nefes almayı engellemediği gibi çıkarılmaları da oldukça kolaydır. 5 ya da 7 gün sonra silikonlar çıkarıldığında hasta hiçbir sıkıntı çekmez.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir