Burun düzeltme ameliyatlarımızda hastalarımızın burunlarında yaşadıkları şekil bozukluklarını tedavi ediyor ve yüzleri ile orantılı bir buruna kavuşmalarını sağlıyoruz. Burun, yüzdeki en önemli estetik öğelerden bir tanesidir, bu yüzden burundaki asimetriler yüz güzelliğini etkiler. Burun eğriliği yaşayan hastalar hem estetik olarak kötü bir görünüme sahip olurlar hem de nefes alış verişlerinde sıkıntı yaşarlar. Burun eğriliği (deviasyon) ameliyatı ile hastalar simetrisi düzgün burunlara kavuşurken, solunum sıkıntıları da giderilmiş olur.

Burun ucu düzeltme, burun kemeri kaldırma ya da burun küçültme operasyonlarında uzman doktorumuz Doç. Dr. Zühtü Demir, engin tecrübesi ile hastalarımızın istedikleri burun şekillerine kavuşmasını sağlamaktadır. Yılların verdiği tecrübe ile hastaların yüz hatlarına en uygun ve en orantılı burun biçimini oluşturan doktor, ameliyatın her aşamasında hastayı bilgilendirerek operasyonun başarı oranını artırır.

Burun düzeltme operasyonları sonrasında burnun son şeklini alması birkaç ayı bulmaktadır. Bu süreçte hastalar burunlarını darbelerden korumalı ve doktorun önermediği hareketlerden ve sporlardan kaçınmalıdırlar. Ameliyatlar sonrası oluşan şişlik ve morluklar bir hafta içinde geçtiği gibi ameliyat sonrasında oluşan ağrılar hafif ağrı kesiciler ile giderilebilmektedir.